Historia e mrekullueshme e CEO-s së Snapchat, 26 vjeçarit Evan Spiegel

Jeta është treguar e mirë më Evan Spiegel.

Kompania e tij, Snap Inc. është duke u përgatitur për një nga ofertat publike më të shumëpritura të vitit 2017 me një vlerë prej rreth 20 miliardë $. Aplikacioni Snapchat është i dashur nga adoleshentët kudo dhe syzet e lançuara së fundmi “Spectacles Glasses” janë një nga pajisjet më të kërkuara tani.

Dhe me një vlerë neto prej 2.1 miliarde $, Spiegel, 26 vjeç është miliarderi më i ri i vetë-bërë në botë, sipas Forbes.

 Burimi:businessmag.al

 

Rreth autorit

Kolegji Universum

Shënoni komentin tuaj